Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 15.05.2017, kell 08:54

15.05.2017 08:41

Kevadtormil algas brigaadide koostegevusõpe

Kevadtormil algas brigaadide koostegevusõpe Kevadtormil algas brigaadide koostegevusõpe

Täna algas Kevadtormil koostegevusõpe brigaadide tasemel. Õppe käigus harjutavad ajateenijad ja tegevväelased koos liitlas- ja partnerriikide üksustega brigaadi koosseisus erinevaid lahinguliike.

„Koostegevusõppe lähim võrdlus on spordimeeste sooja tegemine enne võistlusi, kus katsutakse järgi, kas kõik töötab ja saadakse soe sisse,“ ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo. Lisaks liitlastega koostööle saavad 2. jalaväebrigaadi võitlejad koostegevusõppe ajal teha koostööd õhuväega ning harjutada lahinguliike helikopterite toel.

1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Veiko Vello Palmi sõnul on brigaadi koostegevusõppe eesmärk luua tingimused kogu potentsiaalse jõu rakendamiseks lahinguülesannete täitmisel. Ta lisas, et varasemate aastatega võrreldes on sel aastal tunduvalt kasvanud liitlaste osa ning nende suur hulk annab kindlasti parema ettekujutuse nende võimetest.

1. jalaväebrigaadi allüksused harjutavad keskpolügoonil ja selle ümbruses ning 2. jalaväebrigaadi allüksused harjutavad Sirgala harjutusväljal ja selle ümbruses. Brigaadi koostegevusõpe lõpeb õppelahingute algusega 18. mail, kui vastamisi lähevad 1. ja 2. jalaväebrigaad.

Kokku osaleb Kevadtormil ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit. Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalevad Kevadtormil kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid. Üle Eesti peetava Kevadtormi lõpurivistus peetakse 25. mail kaitseväe keskpolügoonil, õppus lõpeb 26. mail.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.