Uudised  

Uuendatud: 15.05.2017, kell 13:35

15.05.2017 13:02

Tapale rajati ajutine helikopterite tugibaas

Tapale rajati ajutine helikopterite tugibaas Tapale rajati ajutine helikopterite tugibaas

Kevadtormil osalevad õhuväelased rajasid Tapa sõjaväelinnakusse ajutise helikopterite tugibaasi, kus hakkavad baseeruma kopterid Robinson R-44 ning kütusevarusid täiendamas käima USA kopterid Black Hawk ja Apache.

"Õppelahingute lähikonda rajatud ajutine lennubaas võimaldab lennuüksustel kiiremini ja paindlikumalt maaväeüksuste vajadustele reageerida," ütles Ämari lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus. "Samuti annab see märkimisväärse kokkuhoiu nii lennuajas kui ka kütuse osas."

"Kevadtormil osalevad kokku üksteist helikopterit, mille ülesanneteks on maaväe üksuste lahingtegevuse toetamine õhuründevahenditega, vaatlus- ja luurelendudega ning transpordiga," ütles kolonelleitnant Ülar Lõhmus.

Ajutise õhuväe tugibaasiga on seotud ka Poola õhutõrjeüksus, mis on relvastatud keskmaa õhutõrje raketisüsteemiga SA-6 Gainful ning lühimaa raketisüsteemiga SA-8 Gecko. Ründelennukid harjutavad Kevadtormi ajal Tapal kaitsepositsioonidel oleva õhutõrjeüksuse ründamist.

Kevadtormi lõpuni toimivasse tugibaasi on toodud kopterite hooldustehnika ning lennuoperatsioonideks vajalikud juhtimis- ja sidevahendid. Ümber paiknenud on ka lendurid ning maapealse teenindamise meeskond. Kevadtorm algas tänavu 8. mail, peamiselt harjutavad kaitseväelased Põhja- ja Kirde-Eestis. Õppus lõpeb 26. mail.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.