Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 15.05.2017, kell 22:19

15.05.2017 18:07

Soome pioneerirühm jõudis Kevadtormile

Soome pioneerirühm jõudis Kevadtormile Soome pioneerirühm jõudis Kevadtormile

Täna pärastlõunal jõudis Kevadtormile viimase välisriigi esindajana Soome pioneerirühm. Soomlased osalevad Kevadtormil esimest korda terve üksusega, seni on nad osalenud vaid staabiohvitseridega.

Soome pioneeripataljoni ülema kolonelleitnant Tero Savoneni sõnul on Kevadtormil osalemine nende üksuse jaoks äärmiselt oluline, sest pakub võimalusi üksteiselt õppimiseks.

„Saame siin täiendada enda üksuse toimimist ja ka oma teadmisi erineva pioneeritehnika valdkonnas,“ ütles kolonelleitnant Savonen. „Meil on plaan ka tulevikus Kevadtormile tulla.“

Soome pioneerirühm hakkab koos Hollandi ja Eesti pioneeridega harjutama 2. jalaväebrigaadi koosseisus. Neil on kasutada rasketehnika, mille abil saab panna maha ja hävitada miine ning ehitada sildu. Samuti on Soome pioneeridel masin, mis võimaldab miinide panekuks kõva kattega maapinda auke puurida.

Kokku on Kevadtormil lisaks eestlastele osalejaid 16 liitlas- ja partnerriigist. Lisaks soomlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalevad Kevadtormil kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.