Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 16.06.2017, kell 19:44

16.06.2017 19:39

Mereväelased lõhkasid Paldiski lähistel kaks ankrumiini

Mereväelased lõhkasid täna pärastlõunal Paldiski lähistel kaks Teise maailmasõja aegset Nõukogude Liidu päritolu ankrumiini M12.

 

"Ilmastikuolud olid täna soosivad - saime operatsiooni turvaliselt läbi viia. Miinide asukohad olid eelnevalt määratletud ning need tehti lõhkamiskohast ohutult distantsilt kahjutuks," ütles tuukrigrupi ülem vanemleitnant Priit Kaasikmäe. 

Demineerimisoperatsioonist võtsid osa ligi 35 mereväelast tuukrimeeskonnast ning miinijahtijalt EML Ugandi. Ligi 100 kilogrammi lõhkeainet trinitrotolueen (tuntud ka kui trotüül või TNT) sisaldavad nõukogude päritolu ankrumiinid M12 avastas rutiinse kontrolli käigus miinijahtija Sakala meeskond.

Ühena kolmest kaitseväe väeliigist on mereväe peamiseks miinitõrje. Viimastel aastakümnetel on Eesti merealadel nii mereväe kui rahvusvaheliste koostöö tulemusena avastatud, identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega merealade kasutamise majanduslike- või rekreatsioonitegevuste tarbeks turvalisemaks.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.