Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 04.07.2017, kell 15:53

04.07.2017 15:48

Ungari jalaväekompanii tehnika jõudis raudteed pidi Võrru

Ungari jalaväekompanii tehnika jõudis raudteed pidi Võrru Ungari jalaväekompanii tehnika jõudis raudteed pidi Võrru

Eile õhtul jõudis Võru raudteejaama Ungari jalaväekompanii lahingutehnika, mis laeti täna hommikul rongidelt maha ja toimetati Taara linnakusse. Jalaväekompanii isikkoosseis jõudis Eestisse pühapäeval. 

"Oluline ei ole harjutada mitte ainult lahingtegevust, vaid ka liitlasjõudude liikumist Eestisse," ütles raudteejaamas tehnika maha laadimist jälginud 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Raudteejaamas käis ungarlastel vastas ka Võru maavanem Andres Kõiv, kes kohtus Ungari kontingendi ülema kolonelleitnant Zoltàn Fekets’iga ja soovis, et ungarlased saaksid Eestist vajaliku väljaõppe ning häid mälestusi. "Ma loodan, et kui teie üksus siit pärast väljaõpet ära läheb, siis olete andnud meile tükikese endast ja meie teile kogemuse Eestist," lisas Kõiv.

Ungari relvajõudude peamiseks soomustransportööriks on modifitseeritud BTR-80, mille pardarelvastusse kuulub nii 14,5-millimeetrine raskekuulipilduja KPVT kui ka 30-millimeetrine kiirlaskekahur. Eestisse saabus üle kümne soomustransportööri ning nende põhiline tegevusala saab olema Lõuna-Eestis Võru maakonnas, kus hakkab toimuma Ungari üksuse ühine väljaõppe 2. jalaväebrigaadiga.

2. jalaväebrigaadi saabunud Ungari jalaväekompanii kuulub Ungari 25. Klapka György jalaväebrigaadi 1. mehhaniseeritud pataljoni, mille alaline paiknemisala asub Ungari loodeosas Tata regioonis. Õppuste käigus harjutatakse Eestis koostööd 2. jalaväebrigaadi üksustega ning tutvutakse meie maastiku ning harjutusvõimalustega. Üksus hakkab baseeruma Võru linnas Taara linnakus.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.