Tööpakkumised

Vabade töökohtadega kaitseväes saad tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 07.07.2017, kell 14:35

07.07.2017 14:34

Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad läbisid esimese rännaku

Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad läbisid esimese rännaku Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad läbisid esimese rännaku

Sel nädalal teenistust alustanud Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad, nende ülemad ning pataljoni staabiliikmed läbisid täna kerges lahingvarustuses ligi kuuekilomeetrise rännaku. Esimese lühirännaku eesmärgiks oli lahinguvalmiduse saavutamine ning võimalike puuduste väljaselgitamine.

„Täna te tundsite, mis vahe on tavalisel jalutuskäigul ning kaitseväelaslikul rännakul. Te läksite rännakule nagu sõdurid, käitusite rännakul nagu sõdurid ja nüüd, olles läbinud üle kuue kilomeetri, näete te välja nagu tõelised sõdurid ning mul on selle üle väga hea meel,“ ütles rännaku lõpus toimunud rivistusel 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Mait Müürisepp.

Nädala algul Kalevi jalaväepataljoni teenistusse tulnud reamehe Kustas Seimanni hinnangul polnud rännaku läbimine kuigi raske. „Me oleme tugevad Eesti noored, muidu poleks meid ajateenistusse võetudki,“ ütles ta ja lisas, et nüüd on tal selge, kus saapad võivad hõõruma hakata ning kuidas jõudu jagada, et seda lõpuni jaguks.

1. jalaväebrigaadi suvekutse sõduri baaskursus viiakse läbi uuendatud väljaõppekava järgi. Kui varem olid sõduribaaskursuse esimestel nädalatel ülekaalus klassitunnid ning teoreetiliste teadmiste omandamine, siis nüüd on rõhuasetus praktilistel harjutustel kasarmust ja klassiruumidest väljaspool. Nii näiteks toimub baaskursuse jooksul rohkem kui neli välilaagrit, mille kestvus ajas suureneb alustades ööpäevasest tutvustavast välilaagrist kuni terve nädala kestva laske- ja lahinglaskmiste laagrini.

Ajateenistuse esimese kümne nädala jooksul omandavad ajateenijad üksikvõitleja põhiteadmised ja -oskused ning saavutavad teenistuse jätkamiseks vajaliku füüsilise vormi. Sõdurid õpivad tundma relvastust, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ning omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest.

Sel nädalal asus 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljonis riigikaitsealaseid põhioskusi omandama üle 400 ajateenija. Kalevi jalaväepataljoni ülesanne on välja õpetada lahinguvõimelisi mehhaniseeritud reserv manööver- ja toetusüksusi.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.