Uudised  

Uuendatud: 05.08.2017, kell 16:00

04.08.2017 19:09

Ämarisse saabusid Ühendriikide ründelennukid ja helikopterid

Ämarisse saabusid Ühendriikide ründelennukid ja helikopterid Ämarisse saabusid Ühendriikide ründelennukid ja helikopterid

Täna maandusid Ämari lennubaasis Ameerika Ühendriikide Marylandi rahvuskaardi lennuüksuse kümme ründelennukit A-10 ning neli helikopterit UH-64 Black Hawk ja CH-47 Chinook, et harjutada koostööd kaitseväe, Kaitseliidu ja NATO lahingugrupiga.

18. augustini kestvate õppuste ajal viibib Eestis ka Marylandi rahvuskaardi lennuväe staabielement.

Maapealsete märkide ründamiseks ning maaväe lähitoetuseks mõeldud ühemeheline ründelennuk A-10 Thunderbolt II on tuntud nii oma manööverdusvõime kui ka suhteliselt vaikselt töötavate mootorite poolest.

Maaväe üldkopter (utility helicopter) Sikorsky UH-60 Black Hawk kuulub Sikorsky Aircraft Corporation´i loodud helikopterite S-70 perekonda. Black Hawk on mitmeotstarbeline - teda kasutatakse üksuste transportimiseks, vigastatute evakuatsiooniks, lahingujuhtimiseks ja muudeks ülesanneteks. Boeing CH-47 Chinooki puhul on tegemist kahemootorilise peamiselt vägede transpordiks kasutatava lennumasinaga, mis on kasutuses olnud 1960. aastatest.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.