Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 05.09.2017, kell 16:42

05.09.2017 16:33

Õhuväe kopterid harjutasid maandumist järvele

Õhuväe kopterid harjutasid maandumist järvele Õhuväe kopterid harjutasid maandumist järvele

Täna maandus Eesti õhuväe lennubaasi kopterite allüksus Rummu karjääri järvele, et harjutada hädaolukorras vette maandumist.

„Vee kohal lennates peavad piloodid olema valmis hädaolukorras laskuma merepinnale või mõnele teisele veekogule,“ ütles lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus, kelle sõnul on piloodid suvisel õppusel Baltic Bikini juba harjutanud vee alla vajunud kopterist väljumist ning pinnale tõusmist. Robinson R-44 kopterit on aga võimalik varustada ka ujukitega, mis võimaldavad maanduda nii siseveekogudel kui ka merel.

Eesti õhuväe kopterite esmane ülesanne on nii õhuväe kui ka teiste väeliikide väljaõppe toetamine. Lisaks sellele sooritatakse luure-, otsingu-, side-, patrull-, transpordi-, meditsiinilise evakuatsiooni ja VIP-lende. Õhuväe koptereid on korduvalt kasutatud ametiabi raames, abistades politseid liiklusjärelvalves, konvoide eskortimisel ja kadunud inimeste otsingutel. Samuti on õhuvägi aidanud päästeametit metsa- ja maastikupõlengute kustutamisel.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58298

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.