Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 08.09.2017, kell 15:26

08.09.2017 15:19

Ühendkuningriigi välisminister Boris Johnson külastas Tapa sõjaväelinnakut

Ühendkuningriigi välisminister Boris Johnson külastas Tapa sõjaväelinnakut Ühendkuningriigi välisminister Boris Johnson külastas Tapa sõjaväelinnakut

Täna külastas 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakut Suurbritannia välisminister Boris Johnson, et kohtuda Tapal teenivate Ühendkuningriigi sõduritega ning saada ülevaade NATO lahingugrupi igapäevasest teenistusest Eestis.

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm andis minister Johnsonile ülevaate brigaadi pataljonina tegutseva NATO lahingugrupi tegevustest, samuti sai välisminister tutvuda Tapal paiknevate üksustega ning kasutusel olevate relvade ning tehnikaga.

"Mul oli suurepärane võimalus saada Tapa linnakus kokku lisaks siin teenivate Eesti kaitseväelasega pea 800 Ühendkuningriigi, 300 Prantsuse ning mõne Taani sõduriga, kes aitavad kaitsta seda imelist riiki,“ lausus Ühendkuningriigi välisminister.

"Eestlased on valinud vabaduse ja demokraatia tee, teie olete osa NATO-st ja Ühendkuningriigi armee vormikandjad on siin, et teid toetada, aidata hoida rahu ja vajadusel heidutada kõiki vastaseid," kinnitas Johnson.

Briti, Prantsuse ja Taani sõduritest koosnev 1200-liikmeline NATO lahingugrupp alustas oma teenistust Tapal aprilli alguses ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, mille kontingendist lõviosa moodustab Briti armee 5. jalaväepataljon The Rifles.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58305

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.