Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 12.09.2017, kell 13:23

12.09.2017 13:20

Kõrgema sõjakooli mereväe kadetid õppisid vees ellujäämist

Kõrgema sõjakooli mereväe kadetid õppisid vees ellujäämist Kõrgema sõjakooli mereväe kadetid õppisid vees ellujäämist

Eile läbisid kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgema sõjakooli mereväe õppesuuna kadetid enesepääste koolituse Revali merekooli uues simulaatoris.

"Õppisime, kuidas vees eri olukordades käituda, ronisime päästeparve ja paati ning õppisime, kuidas neid õigetpidi keerata, kui need on ümber läinud. Kõige keerulisem oligi päästeparve ümber keeramine, kuna see nõudis lisaks füüsilisele pingutusele ka õiget kehaasendit," ütles koolitusel osalenud mereväe kadett Kristjan Valmet.

Koolituse "Enesepääste võtted vees" peamine eesmärk oli harjutada enesepääste võtteid uues simulaatoris, mis võimaldas luua reaalolukorrale sarnaseid tingimusi. Koolitus sisaldas praktilist ja teoreetilist õpet, kuidas merel ellu jääda. Praktiline osa läbiti vees ja päästeparves.

Koolituse sisu vastab Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni mudelkursusele ning kadetid saavad ametliku tunnistuse koolituse läbimise kohta. Ohutusalase baasõppe enesepääste mooduli peavad läbima kõik mereväe laevadele teenima asuvad kaitseväelased.

Kõrgema sõjakooli mereväe õppesuunal kestab õpe kolm aastat, võimaldades spetsialiseeruda taktika või tehnika erialale. Koostööd tehakse TTÜ Eesti Mereakadeemia ja mereväega. Sõjakooli lõpetajad saavad rakenduskõrghariduse sõjaväelises juhtimises ja nooremleitnandi auastme.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58311

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.