Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 26.09.2017, kell 11:10

26.09.2017 11:09

Ämaris algas NATO õhuväeharjutus

Ämaris algas NATO õhuväeharjutus Ämaris algas NATO õhuväeharjutus

Täna algas Balti riikides NATO kahepäevane õhuväe harjutus Ramstein Alloy 6, mille põhieesmärk on arendada Balti õhuturbes osalevate õhuväelaste koostööd.

Õppusel harjutatakse nii sideprobleemidega lennuki otsimist ja eskortimist kui ka sihitajate ja lennuki pilootide koostööd kuni mitme hävituslennuki osalusel õhulahingute pidamiseni välja. Samuti korraldatakse õppuse raames Ämari lennubaasi lähistel lennupääste harjutamise episood, millest võtab osa politsei- ja piirivalveameti lennusalk helikopteriga AW139.

Eesti õhuväe staabi ülema, õhuväe ülema ülesannetes, kolonel Riivo Valge sõnul osalevad käesoleval aastal lisaks Eesti ja Leedu ning õhuturvet teostavatele USA ja Belgia õhuvahenditele õppusel ka Poola ja Saksa hävitajad, Saksa tankurlennuk ning NATO ja Ühendkuningriikide juhtimislennukid AWACS.

"Õppuse eesmärgiks on lihvida NATO liikmesriikide, eelkõige just Balti õhuturbel osalevate õhuvägede koostegevust erinevates olukordades. Õhuturbe eesmärgiks on rahuajal nii meie piiride valvamine kui ka hädaolukorda sattunud lennuvahendite abistamine," ütles kolonel Valge.

Õppusel osalevad lahingulennukid harjutavad maandumisprotseduure tsiviillennuväljadele ja hävitajate õhus tankimist.

Balti õhuturbega seotud õppusi on BRTE (Baltic Region Training Event) nime all peetud 2008. aastast kõigis Balti riikides. Eelmisest aastast alates kannab õppus nime Ramstein Alloy.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.