Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 06.10.2017, kell 10:47

06.10.2017 10:44

Väinamerel algab mereväe operatsioon

Väinamerel algab mereväe operatsioon Väinamerel algab mereväe operatsioon

Esmaspäeval algab Väinamerel reedeni kestev Eesti mereväe laevastiku operatsiooni, mille käigus kaardistatakse merepõhja ning kontrollitakse maailmasõdade-aegsete miiniväljade alasid.

"Selliste operatsioonidega suurendame navigatsiooniohutust oma laevateedel, tagamaks turvalisema keskkonna meie elanikkonnale," ütles mereväe laevastiku ülem kaptenleitnant Peeter Ivask. "Üks mereväe põhiülesannetest on miinitõrje merel. See on valdkond, mida me järjepidevalt arendame."

Operatsioonil osalevad miinijahtijad EML Ugandi ja EML Admiral Cowan, staabi- ja toetuslaev EML Wambola ning mereväe laevastiku tuukrigrupp - kokku ligi 100 tegevväelast ning ajateenijat.

Eesti merealadel on viimastel aastakümnetel nii siseriiklikult kui rahvusvahelise koostöö tulemusena identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.