Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 11.10.2017, kell 16:33

11.10.2017 16:30

Riigikaitseõpetajad tutvusid 1. jalaväebrigaadiga

Riigikaitseõpetajad tutvusid 1. jalaväebrigaadiga Riigikaitseõpetajad tutvusid 1. jalaväebrigaadiga

Eile külastas 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakut pea 70 riigikaitseõpetajat, et koguda teadmisi, jagada kogemusi ning leida uusi võimalusi gümnaasiumi õpilaste paremaks ettevalmistamiseks ajateenistuseks.

„Meie kohtumise peamiseks eesmärgiks oli luua avatud õhkkond, kus külalistel on võimalus avaldada arvamust, anda tagasisidet, teha ettepanekuid ning saada vastused tekkinud küsimustele. Ma usun, et riigikaitseõpetajate hea töö viljaks on motiveeritud, informeeritud ning võimalikult tugev tulevane sõdur, kes tuleb teenistusse kindla sooviga kodumaa kaitsmiseks vajalike oskusi omandada,“ ütles 1. jalaväebrigaadi veebel staabiveebel Andreas Rebane.

Üle Eesti Tapa linnakusse tulnud riigikaitseõpetajatele andis staabiveebel Rebane ülevaate brigaadi tänastest ülesannetest, reservarmee ülesehitusest, toimimisest ja tähtsusest, suurtükiväepataljoni veebel ning riigikaitseõpetaja vanemveebel Renzo Rajaste jagas isiklike kogemusi, kuidas läheneda õpilastele teema tutvustamisel. Külaskäik lõppes Tapa linnaku ringkäiguga.

„Meid viidi kurssi viimasel aastal toimunud muudatustega, et me omakorda saaksime kaitseväe hästi kiiresti arenevat keskkonda oma õpilastele paremini seletada ning tutvustada,“ ütles Jaan Poska gümnaasiumi riigikaitseõpetaja major Kalle Kõlli, kelle sõnul muutis eilne ringkäik riigikaitseõpetust atraktiivsemaks. 

Riigikaitseõpetus on valikaine, mida kaitseväelased ja kaitseliitlased õpetavad enam kui 150 gümnaasiumis ja kutsekoolis üle Eesti. Riigikaitseõpetus paneb aluse Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele ning annab aimu ajateenistuses õpetatavatest oskustest.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.