Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 11.10.2017, kell 16:36

11.10.2017 16:34

Liibanonis teenivaid kaitseväelasi külastanud La La Ladies jõudis tagasi kodumaale

Liibanonis teenivaid kaitseväelasi külastanud La La Ladies jõudis tagasi kodumaale Liibanonis teenivaid kaitseväelasi külastanud La La Ladies jõudis tagasi kodumaale

Täna saabus Eestisse tagasi nädal aega Lõuna-Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL teenivatel Eesti kaitseväelastel külas olnud ansambel La La Ladies.

„Üldisest meelestatusest tekkis ka endal soov panustada, et kellelgi kusagil oleks parem, kindlam ja turvalisem elukeskkond,“ ütlesid ansambli La La Ladies liikmed Diana Varik, Kethi Uibomägi ja Inga Tislar nädala jooksul kogetu kohta ning lisasid, et sellist kogemust saab ilmselt vaid korra elus tunda.

Bändiliikmete sõnul oli esimene mõte Tallinna lennujaamas maandudes, et tahaks tagasi Liibanoni soomuki luugist välja vaadates koos rahuvalvajatega patrulli minna.

Nädala jooksul osalesid ansambliliikmed koos Estpla-23 rahuvalvajatega patrullides, külastasid Liibanoni-Iisraeli eraldusjoone läheduses asuvat ÜRO baasi 6-50 ja UNIFIL rahuvalvemissiooni staapi Naqouras, tutvusid Eesti rahuvalvajate tehnika ja varustusega ning osalesid Eesti kaitseväelaste ja Liibanoni meeskonna ühises korvpallimängus.

Ansambel külastas ja andis kokku kolm kontserti Bint Jbeili ja Ain Ebeli koolides, kahe kontserdiga esineti Iiri, Soome, Fidži ja Eesti rahuvalvajatele ÜRO baasis 2-45 ning lisaks sooritati edukalt ka kaitseväelaste füüsilist võimekust hindav test koos Eesti kontingendi liikmetega.

Liibanonis teenib ÜRO rahuvalvemissioonil ligi 40 Eesti kaitseväelast, kellest suurema osa moodustab Scoutspataljoni B-kompanii baasil loodud Iiri-Soome pataljoni koosseisu kuuluv jalaväerühm Estpla-23, kelle peamine ülesanne on läbi viia patrulle Lõuna-Liibanonis ja mehitada vaatlusposte Liibanoni ja Iisraeli eraldusjoonel. Lisaks teenivad Liibanonis UNIFIL koosseisus staabiohvitserid ja allohvitser ning ühe staabiohvitseriga panustatakse ka UNTSO vaatlusmissioonile.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58359

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.