Uudised  

Uuendatud: 23.10.2017, kell 14:52

23.10.2017 14:48

Kaitseväe meedikud õpivad Tartus taktikalist esmaabi

Täna algas Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse  nädalane rahvusvaheliselt tunnustatud meditsiinikursus „Taktikaline esmaabi lahingkannatanule“, millest võtab osa 12 kaitseväe meedikut ja reservtervishoiutöötajat.

Kursuse koordinaator sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse õde-instruktor nooremveebel Riho Runneli sõnul räägitakse kursuslastele esimestel päevadel taktikalise esmaabi faasidest, mille hulka kuuluvad muuhulgas tule all abi andmine ja kannatanu evakueerimine. „Lisaks mängime matkekeskuses läbi stsenaariume, kuidas anda patsiendile abi tule all ja mida teha siis, kui oleme patsiendi varjesse saanud,“ ütles nooremveebel Runnel.

Kursuse raames saavad kursuslased teadmised ja oskused lahingkannatanu abistamiseks nii sõjaolukorras kui rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil. Kursusel õpetavad kaitseväe meedikuid ka instruktorid Prantsusmaalt, Šveitsist, Hispaaniast ja Saksamaalt.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.