Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 30.10.2017, kell 16:49

30.10.2017 16:29

Sideväelased tähistavad aastapäeva

Täna tähistasid staabi- ja sidepataljoni kaitseväelased väeosa aastapäeva piduliku jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde ja mälestasid Teises maailmasõjas langenud sideväelasi.

"Oluline on meeles pidada, et me ei andnud Teises maailmasõjas oma vabariiki ära ilma ühegi lasuta ja oluline on meeles pidada toona langenuid," ütles staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Rene Innos ning pidulikul tseremoonial osalenud kooliõpilastele ütles ta, et nende kätes on Eesti tulevik. "Tehke Eesti vabariik paremaks ja meie saame aidata sellega, et teeme kõik selleks, et see teile võimalik oleks," lisas Innos noortele.

Hommikul rivistusid staabi- ja sidepataljoni riviplatsil pataljoni kaitseväelased, kaitseväe orkester ning Tallinna 21. kooli õpilased ja õpetajad. Ligi 150 inimest liikus rongkäigus Tallinna 21. kooli juurde, et asetada pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Tallinna 21. kooli juures pidasid kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ja kaplan ning esines kooli laulukoor.

1940. aasta juunipöörde ajal puhkes Raua tänava koolimajas paiknenud sideväelaste ja neilt relvi konfiskeerima tulnud punaarmeelaste vahel lahing, milles langes kaks Eesti sõdurit. Sideväelaste ja riigipöörajate vahel peetud tulevahetus oli ainuke Eesti kaitseväe peetud lahing Teises maailmasõjas.

Staabi- ja sidepataljon loodi 21. novembril 1918 ning taasloodi 29. oktoobril 1993. Traditsiooniliselt tähistab pataljon oma taasloomise aastapäeva jalutuskäiguga Tallinna 21. kooli juurde ning loomise aastapäeva erinevate üritustega novembri lõpupoole.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58377

Video: https://youtu.be/rSjHe8kMfzM

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.