Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 31.10.2017, kell 06:47

31.10.2017 06:47

Teraskilp hindab Scoutspataljoni valmisolekut

Sel nädalal algab Lätis Adaži polügoonil Scoutspataljoni õppus Teraskilp, mille käigus üle 700 Eesti kaitseväelase harjutavad tegutsemist ühtse üksusena 1. jalaväebrigaadi koosseisus ja saavad hinnangu oma väljaõppele.

Õppuse aktiivne faas kestab 9. novembrini ning kulmineerub pataljoni lahinglaskmistega, kus Scoutspataljoni toetavad kaudtulega 122mm haubitsad, mille meeskonnad on komplekteeritud peaasjalikult Kaitseliidu Harju maleva vabatahtlike baasil. Samuti kasutatakse lahinglaskmistel hiljuti Scoutspataljoni kasutusse saabunud jalaväelahingumasinaid CV9035.

1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Veiko-Vello Palmi sõnul saab õppusel näha, kui professionaalselt suudavad allüksuste ülemad tegutseda ettearvamatutes lahinguolukordades. „Meie riigikaitse üks peamisi märksõnu on koostöö ning ka Teraskilbil sõltub iga ülesande edukas täitmine koostöövalmidusest ja -oskusest kui ka teiste üksuste võimekustega arvestamisest,“ ütles kolonel Palm.

Täna ja homme liiguvad 1. jalaväebrigaadi kolonnid marsruutidel Paldiski - Kanama rist – Märjamaa – Pärnu – Adaži ning Tapa – Paide – Pärnu – Adaži. Kokku võtab õppusest osa ligi 1200 kaitseväelast, kaitseliitlast Eestist, sealhulgas Tapal teenivad Prantsuse sõdurid, aga ka Läti kaitseväelased ning liitlassõdurid Lätis paiknevast NATO lahingugrupist.

Õppus Teraskilp on alates 2005. aastast Scoutspataljoni aastase väljaõppetsükli kulminatsiooniks, mille käigus toimuvad ka kompanii ja pataljonitaseme lahinglaskmised. Scoutspataljoni kasutuses on nii jalaväelahingumasinad CV9035 kui ka soomustransportöörid Sisu XA-188.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.