Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 31.10.2017, kell 15:29

31.10.2017 15:14

Briti hävitajad harjutavad Eestis koostööd NATO lahingugrupiga

Briti hävitajad harjutavad Eestis koostööd NATO lahingugrupiga Briti hävitajad harjutavad Eestis koostööd NATO lahingugrupiga

Tänasest kuni reedeni toimub Briti kuningliku õhuväe hävitajate salga visiit Eestisse, mille käigus harjutavad neli Eurofighter Typhoon tüüpi hävitajat Eesti õhuruumis õhk-maa tüüpi ühistegevust maastikul tegutseva jalaväega.

„Algava õppuse peamiseks eesmärgiks on lennuüksuse koostöö harjutamine NATO eFP maaväe üksustega,“ ütles õhuväe ülema ülesandeid täitev õhuväe staabi ülem kolonel Riivo Valge. Maaväe poolt osaleb õppusel Tapal paiknev NATO pataljoni lahingugrupp.

Olulist rolli kahe väeliigi integreerimisel etendavad õhutulejuhid, kes juhivad eesliinilt lahingulennukite rünnakuid vastase pihta. Lisaks Eesti ja Briti tulejuhtidele on algaval õppusel planeeritud osalema ka Läti ja Sloveenia tulejuhid.

„Neli Typhoon hävitajat loovad liitlaste tulejuhtidele hindamatu võimaluse harjutada õhu- ja maavägede koostööd siin Eestis. Teisalt saavad Briti piloodid harjutada tegutsemist neile harjumatus ja väljakutset pakkuvas keskkonnas,“ ütles Eestis paikneva NATO lahingugrupi ülem kolonel Giles Harris.

Kolonel Valge sõnul on õppuse teiseks oluliseks eesmärgiks on harjutada lennuüksuse kiiret siirmist ühest Euroopa otsast teise, saabunud üksuse vastuvõtmist lennubaasis ning lennutegevuse kontrolli Eesti õhuväe õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse poolt.

Eurofighter Typhoon on üks maailma moodsamaid lahingulennukeid. See on kahe mootoriga mitmefunktsiooniline hävitaja, mis tähendab, et võib täita hävitaja, ründelennuki, vaatlus- ja luurelennuki ülesandeid.

Õppuse käigus sooritatakse ka madallende Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga). Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.