Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 03.11.2017, kell 10:41

03.11.2017 10:39

Õhutulejuhid harjutasid koos Briti hävitajatega koostööd NATO lahingugrupiga

Õhutulejuhid harjutasid koos Briti hävitajatega koostööd NATO lahingugrupiga Õhutulejuhid harjutasid koos Briti hävitajatega koostööd NATO lahingugrupiga

Teisipäevast kuni tänaseni harjutasid nelja riigi õhutulejuhid koos Briti hävitajatega Eesti õhuruumis NATO lahingugrupi maaväe üksustele õhutuletoetuse pakkumist. 

Õppusel osalesid Eesti, Briti, Läti ja Sloveenia tulejuhid, kes harjutasid koos nelja Briti kuningliku õhuväe Eurofighter Typhoon hävitajaga, mis saabusid Ämari lennubaasi teisipäeval. Õhutulejuht on maaväe üksuse juures tegutsev kaitseväelane, kellel on otseühendus piloodiga ning kes tellib ja koordineerib lennuvahendi tuld maismaa sihtmärkide pihta.

„Piloodi ja õhutulejuhi koostöö põhineb peamiselt usaldusel, mis tuleb tihtipeale pingelises olukorras saavutada väga kiiresti kellegagi, keda sa pole kunagi varem kohanud,“ ütles Eurofighteri piloot kolonelleitnant Lewis Cunningham.

Õhuväe ülema ülesandeid täitva õhuväe staabi ülema kolonel Riivo Valge sõnul oli õppuse teiseks oluliseks eesmärgiks harjutada lennuüksuse kiiret siirmist ühest Euroopa otsast teise, saabunud üksuse vastuvõtmist lennubaasis ning lennutegevuse kontrolli Eesti õhuväe õhuoperatsioonide juhtimiskeskuse poolt.

Eurofighter Typhoon on üks maailma moodsamaid lahingulennukeid. See on kahe mootoriga mitmefunktsiooniline hävitaja, mis tähendab, et võib täita hävitaja, ründelennuki, vaatlus- ja luurelennuki ülesandeid.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58386
Video: https://www.youtube.com/watch?v=bMypY81jH5I

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.