Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 06.11.2017, kell 16:22

06.11.2017 16:22

Algas kaitseväe suurim parameedikukursus

Täna algas Ämaris toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses seni suurim kaitseväe rühmaparameedikute erialakursus, kus meditsiinialaseid teadmisi asus omandama 96 ajateenijat erinevatest kaitseväe üksustest.

„Kuna tegeleme esmakordselt nii suure hulga õppuritega korraga, saab see olema meie instruktorite jaoks kahtlemata omamoodi väljakutseks,“ ütles meditsiini väljaõppekeskuse ülema ülesandeid täitev leitnant Jaana Ukkur, kelle sõnul ei tehta osalejate suurest arvust hoolimata kvaliteedis mingisuguseid järeleandmisi. „Kursuslased saavad siit kaasa teadmised ja oskused, mis on edasises teenistuses ja hiljem tsiviilelus abiks nii neile endale kui teistele.“

Kursusel osalejad õpivad järgneva paari kuu jooksul esmaabivõtteid, rühmaparameediku kvalifikatsioonile vastava meditsiinitehnika, instrumentide ja medikamentide kasutamist, välihügieeni ja muid erinevaid sõjaväemeditsiini oskusi. Väljaõppes keskendutakse suuresti just praktiliste oskuste lihvimisele – näiteks on õppurite väljaõppe üheks osaks kiirabibrigaadide töös osalemine. Kursusel õppivad parameedikud osalevad ka järgmise aasta mais peetaval kaitseväe suurimal õppusel Siil 2018.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses ka kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal kaitseväe missiooniüksuste meditsiinikursused.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.