Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 08.11.2017, kell 12:33

08.11.2017 12:33

Kindral Terras: Euroopa Liidu kaitseplaneerimine peab lähtuma NATO standarditest

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras osales eile ja täna Brüsselis Euroopa Liidu sõjalise komitee kohtumisel, kus arutati Euroopa Liidu sõjalise koostööga seotud küsimusi.

Muuhulgas olid kõne all Euroopa Liidu globaalstrateegia rakendamiskava elluviimine, Euroopa Liidu sõjalised- ning väljaõppemissioonid ja koostöö NATO-ga. 

Kindral Terrase sõnul on oluline, et Eesti on Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames suutnud väga olulisel määral edasi viia liikmesriikide vahelise alalise ja struktureeritud kaitsekoostöö initsiatiivi, mille eesmärgiks on paremini toimiv ja efektiivsem Euroopa kaitse.

„Euroopa Liidu eesistujana oleme pingutanud, et anda hoogu mitmetele olulistele kaitsealastele ettevõtmistele. Loodame, et enne aasta lõppu saame riigipeadelt ja valitsusjuhtidelt toetava otsuse, et kaitsekoostööd Euroopa Liidu riikide vahel veelgi tihendada,“ ütles kindral Terras.

Kaitseväe juhataja hinnangul on jätkuvalt oluline püüelda Euroopa Liidu ja NATO vahelises koostöös selge ning dubleerimist välistava toimimismudeli poole. Euroopa Liidu kaitseplaneerimine peab lähtuma NATO standarditest. 

Euroopa Liidu kaitsevägede juhatajad said ka ülevaate sõjalistest missioonidest Vahemerel, Aafrika looderannikul,  Malis, Somaalias ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Sõjaline komitee valis kinnisel istungil oma järgmiseks esimeheks Itaalia kaitseväe juhataja kindral Claudio Graziano, kes asub sõjalist komiteed juhtima 2018. aasta novembris.

Euroopa Liidu sõjaline komitee on kõrgeim sõjaline juhtorgan Euroopa Liidus, kuhu kuuluvad kõigi liikmesriikide kaitseväe juhatajad. Sõjalist komiteed juhib 2015. aasta novembrist Kreeka kindral Mikhail Kostarakos.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.