Uudised  

Uuendatud: 10.11.2017, kell 12:03

10.11.2017 12:02

Jõustruktuuride kaplanid pidasid Miinisadamas õppepäeva

Jõustruktuuride kaplanid pidasid Miinisadamas õppepäeva Jõustruktuuride kaplanid pidasid Miinisadamas õppepäeva

Eile kogunes Tallinnas Miinisadamas üle kahekümne kaitseväe, Kaitseliidu ja vanglateenistuse kaplani, et tutvuda Eesti mereväega ning arutleda kaplanite tegevuse üle sõdurite vangilangemisel.

Kaitseväe peakaplan major Gustav Kutsari sõnul on sellised õppepäevad kaplanitele vajalikud, sest see aitab neil paremini mõista kaitseväe üksuste eripärasid ning kaplanite võimalikku rolli nende üksuste tegevuse juures. „Nende kokkusaamiste eesmärgiks on eelkõige kaitseväe üksuste parem tundmaõppimine. Samas on see kaplanitele väga hea võimalus omavahel mõtteid vahetada ning vajalikel teemadel arutleda,“ ütles major Kutsar.

Kaplanite kaitsepühaku Püha Martini päeval korraldatud õppepäev algas kaplanite ühise jumalateenistusega mereväe staabi- ja toetuslaeva Wambola pardal. Seejärel tutvuti Miinisadamas Eesti mereväe laevade ja mereväe tegevusega ning kuulati Ukraina kaplan Kostiantyn Kholodovi ettekannet Ukraina sõdurite vangistusest ja selle järelmõjust. Õppepäev lõppes kaitseväe peakaplani ettekande ja aruteluga kaplani rolli ja tegevuse üle kaitseväelase vangilangemisel.

Õppepäevast võtsid lisaks tegevväelastele osa ka reservväelased ja vaimulikud väljastpoolt jõustruktuure.

Kaplanite õppepäevi korraldatakse kord aastas, kui külastatakse mõnda kaitseväe üksust ning arutletakse kaplaniteenistust puudutavatel teemadel.

Kaplaniteenistus on kaitseväge toetav institutsioon, mille põhiülesandeks on teenida kõiki kaitseväelasi, kaitseliitlasi ja nende pereliikmeid sõltumata nende religioossest kuuluvusest või mittekuuluvusest.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.