Uudised  

Uuendatud: 11.11.2017, kell 16:11

11.11.2017 16:10

Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema käekell sai tabamuse viiendas ringis

Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema käekell sai tabamuse viiendas ringis Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema käekell sai tabamuse viiendas ringis

Täna peeti 24. korda traditsioonilist laskevõistlust, kus sihtmärgiks on Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema käekell.

Laskevõistluse võitis viiendas ringis tehtud täpse tabamusega leitnant Margus Lumi Kuperjanovi jalaväepataljoni A kompaniist. „Võistlus läks pingeliselt ega olnud kõige kergem, aga iga lasuga sain paremini teada kuhu kõik lasud lähevad ja viienda lasuga sain täiesti pihta," ütles leitnant Lumi.

Laskevõistlusest võivad osa võtta Kuperjanovi jalaväepataljoni tegevväelased. Võistluste käigus on kõikidel laskjatel võimalik lasta üks lask automaadist 100 meetri kaugusele kinnitatud kella pihta. Kui esimeses laskeringis kella ei tabata, on laskjatel võimalus proovida kella tabada veel neljas ringis. Võitja saab vastavalt traditsioonile täpse lasu eest auhinnaks uue käekella. Kui kell jääb peale ettenähtud laskevoorude lõppemist terveks, peavad laskjad kinkima pataljoniülemale kella.

Pataljoniülema kella laskmise traditsioon sai alguse 1994. aastal, kui toonane Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonel Aarne Ermus vihastas oma valet aega näitava käekella peale ning otsustas ebatäpse ajanäitaja laskevõistlusele sihtmärgiks anda, et muuhulgas sellega ärgitada tegevväelasi ka oma laskeoskust parandama.

Pataljoni ülema kell on jäänud terveks vaid 2007. aastal, tookord kinkisid laskjad pataljoniülemale suure seinakella.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.