Uudised  

Uuendatud: 14.11.2017, kell 16:52

14.11.2017 17:00

Tulevased veeblid võtavad omavahel mõõtu laskelaagris

Tulevased veeblid võtavad omavahel mõõtu laskelaagris  Tulevased veeblid võtavad omavahel mõõtu laskelaagris

Eile algas Pärnumaal lahingukooli viiepäevane laskelaager, kus tulevased veeblid valmistuvad jätkuväljaõppe ja lahinglaskmiste korraldamiseks.

 

„Õppurid sisenevad relvaga nende jaoks loodud situatsiooni, mille nad peavad lahendama. Sealjuures on oluline olla kiire ja täpne ning järgida ohutusnõudeid. Lisaks laskmistele peavad õppurid ka ise laskmisi läbi viima ja harjutusi korraldama,“ ütles laskelaagri vastutav läbiviija kapten Tarvo Planken.

Laskelaagris osalev põhikursuse õppur Kermo Paap on laagriga väga rahul. „Harjutused on hästi üles ehitatud ja on huvitavad. Kuna ma tegelen ise laskespordiga, siis oli täna minu jaoks põnev päev,“ ütles õppur Paap.

Lahingukooli laskelaager on õppeaine „laske-ja lõhkamisõpe“ viimane osa ja pärast arvestuste tegemist saavad õppurid laskmise läbiviimise õiguse. Täna olid laskelaagris individuaalsed laskeharjutused. Kolmapäeval ja neljapäeval sooritavad õppurid meeskonnaharjutusi, jao lahinglaskmisi ja käsigranaadi viskeharjutusi.

Võrus paiknevas kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58402

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.