Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 21.11.2017, kell 16:04

21.11.2017 16:03

Merevägi tähistas 99. aastapäeva

Merevägi tähistas 99. aastapäeva Merevägi tähistas 99. aastapäeva

Merevägi tähistas täna Miinisadamas peetud piduliku rivistusega 99. aastapäeva.

"Tänane merevägi on enda tegemistes kindlam kui kunagi varem. Aasta kõrgpunktiks oli NATO 1. alalise miinitõrjegrupi ülema ja staabi ametikohtade mehitamine Eesti mereväelaste poolt. Järgmise kahe aasta suurim väljakutse on miinijahtijate moderniseerimine," ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.

Eesti merejõudude loomise päevaks loetakse 1918. aasta 21. novembrit, mil sõjaministri käskkirjaga nimetati ametisse Sõjaväe Staabi mereväe valitsuse ülem 2. järgu kapten Rudolf Schiller. Eesti Merevägi taasloodi 1994. aastal.

Eesti mereväe peamine eesmärk on kaitsta Eesti territoriaalvett. Mereväe kaks põhiülesannet on teha miinitõrjet ning arendada miinisõjavõimet. Mereväel on kolm Sandown-klassi miinijahtijat Admiral Cowan, Sakala ja Ugandi ning üks Lindormen-klassi staabi- ja toetuslaev Wambola, spetsiaalse väljaõppe saanud miinituukrite grupp ning miiniinfokeskus, mille ülesanne on hallata miinisõjaga seonduvaid andmebaase.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.