Uudised  

Uuendatud: 21.11.2017, kell 17:15

21.11.2017 17:14

Kaitseväe toetuse väejuhatus tähistas oma 99. sünnipäeva

Täna tähistati Tallinnas Hiiu-Rahu kalmistul mälestustseremooniaga 99. aasta möödumist kaitseväe toetuse väejuhatuse eelkäija varustusvalitsuse loomisest.

Tseremoonia peeti varustusvalitsuse esimese ülema, kindralmajor Rudolf Reimanni haual.

„Süüdates täna küünlad siin, varustusvalitsuse rajaja kindralmajor Rudolf Reimanni haual, mälestame ja meenutame sellega tegelikult tema kõrval kõiki neid sõjaväelogistikuid, kes varustusvalitsuse algusaastatel selle ülesehitamisel ränka vaeva nägid ning seeläbi toetuse väejuhatusele oma auväärt ajaloo lõid,“ ütles väejuhatuse ülem kolonelleitnant Toomas Susi.

Hiiu-Rahu kalmistul toimunud mälestustseremoonial olid väljas toetuse väejuhatuse, logistikapataljoni ja korporatsioon Rotalia, kelle vilistlane kindralmajor Reimann on, lipud. Kindrali hauale asetati mälestusküünlad toetuse väejuhatuse struktuuriüksuste ja korporatsioon Rotalia esindajate poolt.

Kindralmajor Rudolf Reimann sündis 18. jaanuaril 1884. aastal Tartus. Aastatel 1897-1899 õppis ta Torma kihelkonnakoolis ja 1899-1902 Tartu reaalkoolis. 1903. aastal astus Reimann vabatahtlikuna Vene tsaariarmeesse, kus ta jõudis oma karjääris 1917. aastal alampolkovnikust diviisi intendandiks. 28. detsembril 1917 tuli Reimann 1. Eesti jalaväediviisi intendandiks. 11. novembril 1918 määrati ta varustusvalitsuse ülemaks.

Reimann lahkus tegevteenistusest omal soovil 1920. aastal, kuid juba 1923. aastal kutsuti ta uuesti tegevteenistusse. Ta oli sõjaministri vanemkäsundusohvitser, sõjakooli lektor ja kindralstaabi kursuse dotsent sõja-administratsiooni alal. 1924-1929 jätkas Reimann teenistust sõjaministeeriumi korraldusvalitsuse ülemana. 1932. aastal ülendati ta kindralmajoriks. Reimann suri 16. septembril 1946. aastal Tallinnas.

2002. aastal taasloodud toetuse väejuhatus (kuni aastani 2014 kandis nime kaitseväe logistikakeskus) on 21. novembril 1918.a asutatud varustusvalitsuse õiglusjärglane. Omaaegsel varustusvalitsusel oli väga suur roll Vabadussõja võidus, sest see struktuuriüksus pidi tagama Rahvaväele kõige sõjapidamiseks vajaliku – relvastuse, laskemoona, varustuse, riietuse, majutamise, toitlustamise. 

Kaitseväe toetuse väejuhatus tegeleb kaitseväe igapäevaseks toimimiseks vajalike tegevuste korraldamisega alustades logistikast ja materjalimajandusest ning lõpetades tugiteenuste ja kaitseväe orkestriga. Samuti õpetatakse väejuhatuse logistikapataljonis ning logistikakoolis välja reserv-ja tegevsõjaväelogistikuid ning tervisekeskuses sõjaväemeedikuid. Toetuse väejuhatuses on kokku 10 allüksust: staap, logistikapataljon, logistikakool, tervisekeskus, raamatupidamiskeskus, toetusteenuste keskus, liikumis- ja veoteenistus, materjaliteenistus, harjutusväljade teenistus ning kaitseväe orkester.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.