Riigikantselei

Veteranid

 

Eesti Vabariik väärtustab kõiki mehi ja naisi, kes on võidelnud meie iseseisvuse eest ning kes on Kaitseväe ridades osalenud välismissioonidel ja kes on oma teenistusega kaasa aidanud Eesti riigikaitse ülesehitamisele ja kindlustamisele.

Eesti uus veteranipoliitika käsitleb seda osa veteranidest, kes on pärast Eesti iseseisvuse taastamist Kaitseväe liikmetena osalenud rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel. Soodustuste saajate hulka on lisatud ka teenistusülesannete täitmisel vigastada saanud kaitseväelased ja Kaitseliidu tegevliikmed. Ei unustata ka neid sõjaväelasi ja kaitseliitlasi, kes on Eesti eest andnud kõige kallima – elu –, ja nende lähedasi.

Hõlmatud on ka rahvusvahelistes organisatsioonides ja rahvusvahelistes sõjalistes peakorterites teenivad kaitseväelased, kes on teenistuskohast saadetud rahvusvahelistele operatsioonidele. Veteranideks arvatakse ka need kaitseliitlased, arstid jt isikud, kes teenivad sõjalise operatsiooni ajal kaitseväelastena Kaitseväe koosseisus.

Kõigile tegevväelastele, Kaitseväe tegevteenistusest väljunud veteranidele ning rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil viibiva tegevväelase perekonnaliikmete kriisinõustamiseks ning info ja abi saamiseks on avatud

ÖÖPÄEVARINGNE INFO- JA ABITELEFON 512 7307

 ÄRA JÄÄ OMA MUREGA ÜKSI- KÜSI ABI!

kedagi-ei-unustata

“Me ei jäta kedagi lahinguväljale maha. Ei Afganistanis tule all ega hiljem kodus.”
                             Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.