Veteranid » Tagatised veteranidele  

Uuendatud: 05.07.2018, kell 09:25

Tagatised veteranidele

Veteranile ja tema perele

 • TEGEVVÄELASE MISSIOONIEELNE JA -JÄRGNE PSÜHHOSOTSIAALNE ETTEVALMISTUS

Rahvusvahelisele sõjalisele operatsioonile suunduvale tegevväelasele tagatakse missioonieelselt ja -järgselt psühhosotsiaalne ettevalmistus, sellega luuakse eeldused paremaks toimetulekuks võimalikes kriitilistes olukordades.
LISAINFO >>

 • TEABEPÄEVAD MISSIOONIPEREDELE

Rahvusvahelisele sõjalisele operatsioonile suunduva tegevväelase perekonna missioonieelse, -aegse ja -järgse valmisoleku toetamiseks korraldatakse Eesti eri piirkondades teabepäevi, kus jagatakse teavet missioonipiirkonnas teeniva tegevväelase toetamise võimalustest ning informeeritakse psühhosotsiaalsete probleemide lahendusteedest.
LISAINFO >> 

 • INTERNETIFOORUM MISSIOONIPEREDELE 

Internetifoorum missiooniperedele on internetikeskkond rahvusvahelisele sõjalisele operatsioonile suundunud tegevväelase perekonna toetamiseks missiooni ajal. Perekondadele antakse vajadusel jooksvat tagasisidet missioonipiirkonnas toimuvast, jagatakse infot missioonipiirkonda pakkide saatmise võimalustest ning perekondadel on võimalus suhelda nii üksteisega kui ka kaitseväe esindajatega kinnise internetifoorumi kaudu.

 • ÖÖPÄEVARINGNE INFO- JA ABITELEFON

Kõigile tegevväelastele, Kaitseväe tegevteenistusest väljunud veteranidele ning rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil viibiva tegevväelase perekonnaliikmete kriisinõustamiseks ning info ja abi saamiseks on avatud ööpäevaringne info- ja abitelefon (512 7307).
LISAINFO >> 

 • HEAOLUPROGRAMM MISSIOONIL VIIBIVALE VETERANILE

Missioonipiirkonnas teenivatele tegevväelastele tagatakse side kodustega, interneti kasutamine, sportimisvõimalused ja muu meelelahutus, nt suurematele üksustele on korraldatud Eesti artistide kontserte missioonipiirkonnas. Tähtsamatel pühadel nagu jõulud, Eesti Vabariigi aastapäev, jaanipäev, veteranipäev jne saadab Kaitsevägi veteranide toetamiseks missioonipiirkondadesse pakke.
Heaoluprogrammi eesmärk on tagada isikkoosseisu vaimne tervis, motivatsioon ja heaolu võitlusvõime säilitamiseks.
LISAINFO >> 

 • PAKKIDE SAATMINE MISSIOONIPIIRKONDA

Rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil osaleva veterani perel ja lähedastel on võimalus saata veteranile missioonipiirkonda Kaitseväe kaudu tasuta pakk.
LISAINFO >> 

 • SPAATEENUS MISSIOONILT NAASNUD VETERANILE

Rahvusvaheliselt sõjaliselt operatsioonilt naasnud veteranile tagatakse pere missioonijärgse kohanemise soodustamiseks kolme kuu jooksul pärast missiooni 2-ööpäevane taastus- ja lõõgastusperiood koos perega spaa- ja tervisekeskuses.
LISAINFO >> 

 • ELUASEMELAENU KÄENDUS SIHTASUTUS KredEx VAHENDUSEL

Kõigil veteranidel on võimalus saada eluasemelaenu käendust Sihtasutus KredEx vahendusel. Eluasemelaenu käendus on mõeldud veteranile, kes soovib võtta laenu uue eluaseme ostmiseks või olemasoleva renoveerimiseks ning vähendada oma esmase sissemakse kohustust.
LISAINFO >> 

 • TÄIENDUS- JA ÜMBERÕPPEKULU HÜVITAMINE VETERANILE (ettevalmistus tsiviilkarjääriks)

Tegevteenistusest lahkumisel tagatakse veteranile tsiviilkarjääriks ettevalmistus tegevteenistuses olles vastavalt karjäärinõustamisel koostatud täiend- ja ümberõppeplaanile. Veteranile hüvitatakse ühe kõrghariduse astme (rakenduskõrgharidus, bakalaureuse- või magistrikraad) või ühe kutse-, ameti- või erialakoolitusel osalemise õppekulu piirmäära ulatuses.
LISAINFO >> 

 • TEGEVTEENISTUSPENSIONI SUURENDAMINE RAHVUSVAHELISEL SÕJALISEL OPERATSIOONIL OSALEMISE EEST

Tegevteenistuspensioni suuruse arvutamisel või ümberarvutamisel suurendatakse igal rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil osalemise eest veterani tegevteenistuspensioni 1% võrra.
LISAINFO >> 

 • KAPLANITE OSUTATAVAT TEENUSED

Veteranil on võimalus pöörduda Kaitseväe kaplani poole, kelle kaudu võib saada järgnevaid teenuseid: religiooniõpetust, kiriklikke talitusi, abielu registreerimist, hingehoidu ja pihti.
LISAINFO >> 

 • PSÜHHOLOOGILINE NÕUSTAMINE

Veteranil on võimalus pöörduda Kaitseväe psühholoogi poole, kes on valmis osutama psühholoogilise nõustamise teenust ja abi.
LISAINFO >> 

 • SOTSIAALNÕUSTAMINE

Veteranil on võimalus saada vajalikku nõuannet ja toetust sotsiaalnõustamise näol, mille eesmärk on sotsiaalsete probleemide tekkimist ennetada ning abistada juba tekkinud probleemide lahendamisel.
LISAINFO >> 

 • VETERANIDE ÜHING

Veteranide ühingute eesmärk on ühendada võimalikult suur hulk veterane organisatsiooni, mis võimaldab organiseerida nii veteranide täiendavat toetamist ja tunnustamist kui ka suunata heategevust (MTÜ Eesti Kaitseväe Veteranid).
LISAINFO>>

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.